חגיגות היובל שלנו: טיול וירטואלי באיראן

כחלק מחגיגות היובל לפעילותה של צמר שטיחים יפים אורגן אירוע אינטימי, מעשיר ומרחיב אופקים אליו הוזמנו אדריכלים ומעצבים מובילים מרחבי הארץ. בתור חברה המתמחה בשטיחים אנו מכירים היטב את “הקשר האיראני” ויודעים להוקיר תודה לאומנות המרהיבה ולמורשת שהביאה גם לישראל את השטיחים היפים בעולם.

האירוע שנערך בחנות הבוטיק שלנו ברחוב לישנסקי 4 בראשון לציון, אורגן בטוב טעם ובאלגנטיות מתחילתו ועד סופו. עם תחילת הערב זכו המוזמנים ליהנות ממטעמי המטבח הפרסי ולאחר מכן נכחו הרצאתו העשירה והמרתקת של דיוויד ניסן – “טיול וירטואלי באיראן”. דיוויד נולד, גדל ולמד באיראן עד שעלה לישראל והתמחה ביחסים בינלאומיים והמזרח התיכון. גם בשירותו הצבאי בצה”ל המשיך לעסוק בתחומי העניין שלו במסגרת תפקידים רגישים במערך המודיעין, ועד היום הוא מרצה בפורומים שונים ומתראיין לאמצעי התקשורת.

ההרצאה עצמה לקחה את המשתתפים לסיור מרתק, מעין “טיול מאורגן” באיראן בשלט רחוק. במהלכה סיפר דיוויד על השטיחים הפרסיים, מקורם וחשיבותם בתרבות האיראנית, וגם על האומנות, ההיסטוריה, הקולינריה, האדריכלות, היהודים במדינה ועוד. השטיחים הפרסיים הם מהאיכותיים, היוקרתיים והמפורסמים ביותר בעולם בהיותם מלאכת מחשבת של צבעוניות ועיצוב. למעשה, כבר לפני כ- 2,500 שנים החלו לייצר שטיחים באיראן ולאורך הדורות השתכללה המלאכה והפכה לחלק מרכזי בתרבות ובבתי התושבים, כאשר השטיחים מהווים סמל ליוקרה ומעמד. מדובר בסוגים רבים של שטיחים בעלי עיצובים מגוונים, כגון הדפסים גיאומטריים, הדפסים מורכבים, הדפסים של עצים, דגים, ספיראלות, מונומנטים היסטוריים, ועוד.

האירוע המושקע הוכתר בהצלחה והצוות המארגן זכה למחמאות מצד המעצבים והאדריכלים שנהנו מכמה שעות של טעמים, מראות ושטיחים בניחוח איראן.

רוצים גם לשדרג את הפרויקטים שלכם עם השטיחים שלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת

תחזוק וניקוי שטיחים

כל שטיח זקוק לטיפול על מנת לשמור על המראה שלו. מזג האוויר בארץ לח, חול, אבק ולכלוך חודרים לתוך השטיח והופכים אותו לקשה ובמשך הזמן

קרא עוד »