בחירת שטיחים לחדר ילדים – כך תעשו זאת נכון

ברשת המובילה צמר שטיחים יפים מאמינים שגם שטיחים בחדרי הילדים נדרשים להיות מעוצבים, איכותיים ויפים. בסניפיה של רשת ובקטלוג השטיחים באתר האינטרנט תוכלו לבחור מתוך מגוון עשיר של שטיחים איכותיים ומעוצבים לחדרי ילדים, בשלל סוגים, דגמים, מידות, צורות וצבעים.

השטיחים יכולים להיות מתוך מגוון מותגים מוכרים או שטיחים מודרניים מקוריים, כדוגמת שטיחי סלסה, שאגי, פאוליג, שטיחי בונו (שטיחים חלקים), שטיחי נבאדה, פררה ועוד. על מנת לסייע לכם בבחירה, מובאות לפניכם מספר עצות בסיסיות לבחירה נכונה של שטיח לחדר ילדים.

למה בכלל נחוץ שטיח לחדר ילדים?

הביקוש לשטיחים עבור חדרי ילדים נובע ממספר סיבות עיקריות. ראשית, שטיחים מספקים מצע נעים ורך לישיבה, משחק והשתרעות, בייחוד בעונת החורף הקרה כאשר ילדים רבים מעדיפים להסתובב כשהם יחפים. במקום שילדיכם ישבו על רצפה קשה וקרה, הם ייהנו ממשטח מבודד, נעים ורך. כמו כן, השטיחים יוצרים מרחב הרבה יותר בטוח ומוגן לילדים מפני נפילות וחבלות. מעבר לכך שטיחים מוסיפים צבע ועניין לחדר ותורמים לעיצובו ולהפיכתו למתחם מזמין ומושך עבור הילד ומעודד משחק אינטואיטיבי.

בחירה נכונה: בטיחות ובריאות מעל הכל

הגורם הראשון שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שטיח לחדר הילדים הוא כל הקשור לנושאי בטיחות ובריאות. לדוגמא, יש להעדיף שטיח העשוי מחומרים שאינם רעילים או מסוכנים, שיכולים להיות טבעיים או סינתטיים.

כמו כן יש לשים לב שהשטיח לא מהווה מכשול לילד, בייחוד בקצוות שלו, ושהוא לא יגרום לילד למעוד וליפול. בנוסף, אם מדובר בתינוקות ופעוטות יש חשיבות רבה לחוזק הסיבים והיותם עמידים בפני תלישה.

עמידות השטיח וקלות ניקיונו

מכיוון שמדובר בילדים, השטיח הנבחר לחדרם צריך להיות עמיד וחזק. מדובר בשטיח שיוכל להתמודד בהצלחה לאורך זמן עם קפיצות, חבטות, גרירת חפצים וכדומה. כמו כן, חדרם של ילדים אינו מהמקומות הנקיים בבית עקב לכלוך שמקורו בבוץ, חול, אבק, צבע, פירורי אוכל ועוד. לכן יש לבחור בשטיח שקל לנקותו באופן שוטף, שפשוט להסיר ממנו לכלוך וכתמים ושניתן לנקותו עם שואב אבק או על ידי מכונת כביסה. מסיבה זו עדיף גם לבחור בשטיח נייד כמו שטיח חבלים ולא בשטיח מקובע כמו שטיח מקיר לקיר, מכיוון שיותר פשוט וקל לנקותם וניתן גם לגלגל אותם ולאחסנם בעונה החמה.

שטיח מעוצב התורם להעשרת עולם הילד

מלבד שיקולים פרקטיים יש גם לתת את הדעת לעיצוב השטיח. חשוב לבחור בשטיח בעל עיצוב, גוון ודוגמאות נעימים לעין, המשתלבים בהרמוניה עם סביבתם ומתאימים לסגנון וגווני קירות, רהיטים ופריטים נוספים. לא אחת עדיף לבחור בשטיח עם גוונים בהירים, המעניק למרחב אווירה קלילה, אוורירית ופתוחה. לחילופין, בחדר עם עיצוב שקט ניתן לבחור בשטיח עם צבעוניות עזה ומעוררת כמו של שטיחי שאגי, כמו כן, הורים שמעוניינים לרכוש שטיחים טבעיים יכולים לבחור בשטיחים אקולוגיים או בכאלו בעלי חזות טבעית כמו שטיח סלסה.
שיקולים נוספים

מלבד האמור לעיל יש עוד שיקולים בבחירת שטיח לחדר ילדים, כדוגמת:

• מידות – כמו בכל מקום אחר בבית גם שטיח לחדר הילדים נדרש להתאים במידותיו לחלל הנתון. ההתאמה לוקחת בחשבון לא רק את גודל החדר אלא את מידות החלל הפנוי בו יונח השטיח.
• תקציב – יש לבחון שטיחים העומדים בהגדרות התקציב שלכם מבלי שיבואו כמובן על חשבון איכות ובטיחות השטיח.
• גיל הילד – סוג, סגנון וגוני השטיח נדרשים להתאים גם לגיל הילד ומינו, בין אם מדובר בבן או בת, תינוק, פעוט, ילד או נער.

חברת צמר שטיחים מציעה מגוון רחב של שטיחים איכותיים המיוצרים בעבודת יד ובעבודת אריגה, הרשת מונה כ-8 אולמות תצוגה הפרוסים ברחבי הארץ, כמו כן ניתן להתרשם מקטלוג השטיחים שלנו באתר האינטרנט ולבחור את השטיח שתמיד חלמתם עליו. באמצעות האתר ניתן לבצע רכישות און ליין בלחיצת כפתור אחת והשטיח בדרך אליכם.

רוצים גם לשדרג את הפרויקטים שלכם עם השטיחים שלנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת